Shopping Unit Price Calculator icon

Shopping Unit Price Calculator v4.2.0

Contains ads • In-app purchases

Download Options
View on Google Play

Screenshots

Shopping Unit Price Calculator screenshot 0 Shopping Unit Price Calculator screenshot 1 Shopping Unit Price Calculator screenshot 2

About this app

Compare unit price simply for shopping!

The definitive price comparison app!
The solution to your "Which one is the best price?" when shopping.

There are no useless features.
Just enter the price and quantity, and it will immediately calculate which is the best price for you.

In-app purchases

$1.49 - $6.49 per item

Version Information

Version
4.2.0
Downloads
50K+
Updated on
Sep 27, 2025
Released
Sep 13, 2022
Requires
Android 7.1

What's New

- You can now switch the order of the price and quantity fields.
- Bug fixes and performance improvements.

Ratings & Reviews

0 ratings

More from nosuke

See more apps

Explore Tags

Browse all tags